Emil Carlsen Segelfartyg i gryningsljus i Venedig

319494

EMIL CARLSEN (Danmark/USA, 1853-1932): Segelfartyg i gryningsljus på Lagunen i Venedig, signerad och daterad Emil Carlsen -93, olja på duk, 70x49,5 cm
Proveniens: Partille Herrgård utanför Göteborg

Krackeleringar

Ändringar/tillägg
Krackeleringar

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (8 bud)
2005281
26 000
1993951
25 000
1993946
21 000
1993944
20 000
1991649
2 400

Slutpris SEK:
26 000
2 540 EUR, 2 972 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.