Carl Ludwig Jessen

318481

CARL LUDWIG JESSEN (Danmark, 1833-1917), Susanna i badet, signerad och daterad CL Jessen Deezbüll 1871, olja på duk, ca 110 x 92 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg.

Lagningar, krackelyrer

Konst, Äldre måleri

Geijersgatan 14, Göteborg

Carl Ludwig Jessen

Budhistorik (8 bud)
2024231
16 000
2020853
15 500
2019941
15 000
2019418
14 500
2019406
13 500

Slutpris SEK:
16 000
1 634 EUR, 1 896 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 550 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer