Orientmatta Peking Kina semiantik 1920-tal

318073

ORIENTMATTA, Peking, Kina, semiantik, 1920-tal, art deco, 442x307 cm

Smärre slitage, fläckar

Mattor/Textilier, Äldre och antika mattor, Orientaliskt, Konsthantverk

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (16 bud)
2014553
19 000
2014554
18 500
2014553
18 000
2014498
17 500
2014498
15 000

Slutpris SEK:
19 000
1 913 EUR, 2 174 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.