INGER PERSSON, Rörstrand Kvinnliga formgivare

317238

INGER PERSSON, vaser, 3 st., Rörstrand 1960-tal, chamotterat stengods, dekor i brunt och blått, signerade RÖRSTRAND ATELJÉ IP SWEDEN, höjd 8,5-15,5 cm

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik

2015-09-12 kl 10:44
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.