INGER PERSSON, Rörstrand, Kvinnliga formgivare

317235

INGER PERSSON, skulptur, Rörstrand 1960-tal, stengods, dekor i blått av geometriska mönster, signerade R SWEDEN IP UNIK, höjd ca 30,5 cm

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (7 bud)
2013518
2013517
2 800
2012846
2012844
1 600
2012843

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer