INGER PERSSON, Rörstrand, Kvinnliga formgivare

317235

INGER PERSSON, skulptur, Rörstrand 1960-tal, stengods, dekor i blått av geometriska mönster, signerade R SWEDEN IP UNIK, höjd ca 30,5 cm

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (7 bud)
2013518
2013517
2 800
2012846
2012844
1 600
2012843

Slutpris SEK:
293 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.