Serge Poliakoff affisch färglitografi

325175

SERGE POLIAKOFF (1900-1969), Olympische Spiele München 1972, färglitografisk affisch, 1969, signerad i trycket, 84x63 cm, tryckt av Erker Presse, Saint Gallen. Editerad av Olympia 72, München, marginalerna dolda av passepartout
LITTERATUR: Riviere 77 (200 signed and 4000 unsigned posters)

Fack 3

Budhistorik (16 bud)
1992134
950
1992132
900
1992133
900
1992132
850
1991839

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.