Serge Poliakoff färglitografi

325166

SERGE POLIAKOFF (Ryssland/Frankrike, 1900-1969), Composition bleue rouge jaune et verte, färglitografi, signerad Serge Poliakoff E. d'A (epreuve d'artiste), 26x19,5 cm
LITTERATUR: Poliakoff-Schneider 30, Riviere 30

Gulnad

Rum 5

Serge Poliakoff färglitografi
Budhistorik (24 bud)
1991714
16 500
1987885
16 000
1991713
16 000
1987885
15 500
1991344
15 000

Slutpris SEK:
16 500
1 662 EUR, 1 888 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.