Maurice Estève etsning och akvatint i färger

325162

MAURICE ESTEVE (1904-2001), efter, Touvent, etsning och akvatint tryckt i färger, 1959, utförd av Jean Signovert efter förlaga av Estève, signerad och numrerad Estève 72/75. Tryckt av Jean Signovert, editerad av Ed. Goldschmidt, Paris, 37,7x26,2 cm
LITTERATUR: Prudhomme-Estève/Moestrup sid. 127

Rum 5

Budhistorik (10 bud)
1991498
5 200
1991418
5 000
1990314
4 800
1984640
4 600
1990310
4 600

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.