Ljusplåt mässing

325144

LJUSPLÅT, mässing, omkring 1900, barockstil, med senare ljushållare för två ljus, höjd 64 cm, etikett a tergo " SF Filmstaden"
Proveniens: skådespelaren och regissören Olof Thunberg

Slitage

Metall, Belysning, Allmoge

Rum 7

Ljusplåt mässing

Budhistorik (20 bud)
1987580
1989744
1987580
1 900
1989743
1 800
1987580
1 700

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.