Medaljong armring brosch

325143

MEDALJONG, originaletui, ARMRING, BROSCH, svart emalj, bl a dekor med orientpärlor, delvis silver, 1800-talets senare del

Skador och slitage, några pärlor saknas, etui med slitage och med datum- och årtalsmärkning i bläck

Guld/Smycken

Medaljong armring brosch

Budhistorik (11 bud)
1981441
1991449
1981441
1 900
1991448
1 800
1981441
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.