Skålfat Rosenthal

325134

ROSENTAHL, skålfat, 1900-tal, "Maria", kant med förgylld dekor, diameter 35 cm
Proveniens: skådespelaren och regissören Olof Thunberg

Invändigt med fläckar

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik

Monter 29

Skålfat Rosenthal

Budhistorik (23 bud)
1991768
1 700
1991782
1 600
1991768
1991780
1 400
1991768
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.