Servis Rosenthal

325074

ROSENTAHL, matservis, 72 dlr, Tyskland, omkring 1900-talets mitt, rokokostil, konturerade brätten med förgylld dekor, bestående av: 25 mattallrikar, 13 sopptallrikar, 13 förrättstallrikar, 12 assietter, såsskål, 2 serveringsskålar, 6 serveringsfat i olika storlek

Smärre bruksslitage

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser

Monter 29

Servis Rosenthal

Budhistorik (25 bud)
1991511
1991516
1991511
1 900
1991494
1 800
1991335
1 700

Slutpris SEK:
210 EUR, 236 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.