Golvur 1800-tal

324979

GOLVUR, 1800-tal, fiolformad, höjd 213 cm, 3 lod, pendel samt nyckel finns
Proveniens: skådespelaren och regissören Olof Thunberg

Senare sockel, renoverat och kompleterat

Klockor/Ur

Rum 12

Golvur 1800-tal

Budhistorik (28 bud)
1990755
3 600
1988678
3 400
1985930
3 200
1988676
1985930
2 800

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.