Skål på fot Rörstrand

324957

SKÅL på fot i form av tre storkar, majolika, inpressad stämpel Rörstrand, 1880-tal, höjd ca 26, diameter 26 cm

Obetydlig krackelyr

Keramik/Porslin

Monter 27

Skål på fot Rörstrand

Budhistorik (7 bud)
1991017
2 600
1983913
2 400
1990347
1983913
1977144
1 700

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.