Figurin Equador Tumaco

324904

FIGURIN, Ecuador, Tumaco, ca 500 f.Kr - 500 e.Kr. lergods, montage på sockel av akryl, höjd exklusive sockel ca 14 cm,
Proveniens: Inköpt på Fine Arts of Ancient Lands, Inc., New York

Skador Bortfall

Etnografica

Monter 26

Figurin Equador Tumaco

Budhistorik (19 bud)
1989981
1 900
1988727
1 800
1988727
1988718
1 400
1987486
1 300

Slutpris SEK:
1 900
200 EUR, 247 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.