Servisdelar Gustafsberg

324893

SERVIS, 36 dlr., 1900-talets första kvartal, Gustafsberg, dekor med guldkant, bestående av: 12 mattallrikar, 10 förrättstallrikar, 12 assietter, skålfat, uppläggningsfat

Krackeleringar förekommer, enstaka tallrik med nagg på underkant

Keramik/Porslin

Monter 27

Servisdelar Gustafsberg

Budhistorik (16 bud)
1990182
1990018
950
1990018
900
1990180
850
1990018

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.