Karmstol stol bl a Carl Malmsten

324864

KARMSTOL, 1900-talets mitt, Kocks Snickerifabrik, märkt KOCKS, STOL, Carl Malmsten, "Ambassadör", båda stolarna klädda i grönrandig ylleklädsel, vardera höjd ca 46 cm

Brukslitage

Rum 6

Budhistorik (3 bud)

1989478
1989475
1986316

Slutpris SEK:
42 EUR, 52 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.