Kinesiska tekoppar

324845

KOPPAR, 9 st, porslin, Kina, främst 1800-tal, dekor i underglasyrblått samt famille rose, 2 koppar med fat, höjd ca 4-6 cm

Sprickor, nagg

Orientaliskt, Porslin

Kinesiska tekoppar

Budhistorik (18 bud)
1992838
1 800
1994099
1 700
1992838
1 600
1994097
1992838
1 400

Slutpris SEK:
1 800
174 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.