Soffa karl johan

324831

SOFFA, 1800-talets andra kvartal, Karl Johan, stockholmsarbete, faner i mahogny, klädsel av tyg, beslag med förgyllning, svärtade klotfötter, höjd ca 109, 211x69 cm

Skador/bortfall, fanerbortfall, senare klädsel med fläckar

Ändringar/tillägg
Lös del/bortfall medföljer, avhämtas vid Utlämningen

Rum 7

Soffa karl johan

Budhistorik (34 bud)
1990956
3 400
1990962
3 200
1990956
1990957
1990956
2 800

Slutpris SEK:
3 400
324 EUR, 365 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.