Uppläggningsbestick silver

324722

THOMAS NORTHCOTE, 3 dlr, sterlingsilver, London England, 1797, bestående av: soppslev, såsslev, sockerströare, varav 2 invändigt förgyllda, soppslevens längd ca 35,5 cm, total vikt ca 264g

Bruksslitage och smärre bucklor

Silver, Silverbestick

Uppläggningsbestick silver

Budhistorik (9 bud)
1988854
1 300
1988117
1988853
1988117
1987896

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.