Matservis 96 dlr

324638

MAT- OCH KAFFESERVIS, 96 dlr, porslin, 1900-tal, tryckt dekor av blommor och kant förgylld, bestående av: 19 mattallrikar, 11 djupa, 16 förrättstallrik, 3 uppläggningsfat, 20 assiett, 3 skålar, 2 såsskålar, terrin, 7 kaffekoppar med fat, 9 tekoppar med fat, kaffekanna, tekanna, sockerskål, mjölkkanna, tillbringare

Nagg förekommer, förgyllning med slitage

Keramik/Porslin

Monter 5

Matservis 96 dlr

Budhistorik (14 bud)
1981354
1983735
1981354
950
1983734
900
1981354
850

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.