Skåp 1700-talets första hälft

324582

SKÅP, stockholmsarbete i senbarock, fanérat med valnöt, beslag i mässing, höjd 237, 153 x 57 cm

Skador, lagningar, fanérkompletteringar, senare fötter, två lås saknas

Ändringar/tillägg
Nyckel och en lös låskista finns att avhämta vid Utlämningen

Rum 15

Skåp 1700-talets första hälft

Budhistorik (26 bud)
1993218
19 000
1993489
18 500
1993218
18 000
1993486
17 500
1993218
17 000

Slutpris SEK:
19 000
1 913 EUR, 2 174 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.