Armlänstolar 1800-talets första hälft

324559

ARMLÄNSTOLAR, 1 par, 1800-talets första hälft, mahogny, delvis fanérade, volutformade armlän, höjd 92 cm

Slitage, skador, lagningar, förstärkningar, smärre kompletteringar

Rum 9

Budhistorik (5 bud)
1993520
5 000
1993513
4 600
1993504
3 200
1991027
1979414

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.