Damarbetsbord 1800-talets första hälft

324555

DAMARBETSBORD, Karl Johan, fanérat med mahogny, svärtade detaljer, en låda med fack och sytillbehör, lyrformad fot, höjd 73, 66,5 x 43,5 cm

Slitage, torrsprickor, smärre skador och lagningar, nyckel och mindre delar saknas

Rum 5

Budhistorik (7 bud)
1993798
1993742
1 700
1992479
1 600
1989916
1 300
1984053

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.