Byrå 1700-talets andra hälft

324553

BYRÅ, Louis XV, Frankrike, fanérad med jakaranda, förgyllda beslag i brons, skiva av marmor, höjd 82,5, 80 x 49 cm

Skador, renoverad, kompletterad, lås ej ursprungliga, skivan lagad

Ändringar/tillägg
Nyckel medföljer och finns att avhämta vid Utlämningen

Rum 1

Byrå 1700-talets andra hälft

Budhistorik (9 bud)
1994032
13 000
1989918
12 500
1989918
12 000
1981460
11 000
1980927
10 500

Slutpris SEK:
13 000
1 309 EUR, 1 487 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.