Sekretär omkring 1800

324552

SEKRETÄR, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, lister och beslag i mässing, inredning av lådor bakom klaff, höjd 116, 80 x 46 cm
PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, hösten 1998, nr 1744

Slitage, smärre skador, torrsprickor, mindre lister och två lådor saknas. Nyckel medföljer, finns i Utlämningen

Rum 1

Sekretär omkring 1800

Budhistorik (2 bud)

1990181
1983109

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.