Skänkstop 1800-talets första hälft

324549

SKÄNKSTOP, 2 st, tenn, stämplade Nils Eric Justelius (mästare i Eksjö 1820-1866) 1820 respektive Pehr Johan Mattsson (Mariestad 1808-1838) 1829, höjd 21 cm

Skador, lagningar

Metall

Monter 31

Budhistorik (9 bud)
1992414
700
1992385
650
1992125
600
1991855
550
1985448
500

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.