Fällbord 1700-talets andra hälft

324546

JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), fällbord, signerat J. Sjölin samt Köpings hallstämpel, fanerat med alrot, bonad pelarfot, höjd 71, diameter 83 cm

slitage, smärre fläckar

Rum 5

Budhistorik (34 bud)
1993969
21 000
1993960
20 000
1993954
19 500
1993953
19 000
1993950
18 500

Slutpris SEK:
21 000
2 115 EUR, 2 402 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.