Ampel sengustaviansk

324545

AMPEL, sengustaviansk, omkring 1800, brännförgyllda beslag, kupa av vitt glas, kedjefästen i form av lejonmaskaroner, höjd 65 cm

senare kupa, nagg och spricka, takfäste borrat för el

Belysning, Ljuskronor

Rum 8

Ampel sengustaviansk

Budhistorik (3 bud)

1983372
11 000
1979566
1979252

Slutpris SEK:
11 000
1 108 EUR, 1 258 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.