Dalahästar 1900-tal

324543

HÄSTAR, 5 st, Dalarna, 1900-tal, polykromt bemålade, total höjd ca 13,5-21 cm

Smärre skador o färgbortfall

Diverse, Samlarobjekt, Allmoge

Monter 2

Dalahästar 1900-tal

Budhistorik (30 bud)
1992822
3 400
1992772
3 200
1992821
3 200
1992772
1992820
2 800

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.