Dalahäst

324540

HÄST, Dalarna, 1900-talets första hälft, rödmålad med polykrom dekor, total höjd ca 21 cm

Smärre skador o färgbortfall

Diverse, Samlarobjekt, Allmoge

Monter 2

Dalahäst

Budhistorik (27 bud)
1992836
3 400
1992823
3 200
1992835
1992823
2 800
1992805
2 600

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.