Armband 18 k guld Christian Hammer

324436

CHRISTIAN HAMMER, armband, 18 k guld, Stockholm 1860-70-tal, längd ca 21 cm, vikt ca 63 g, originaletui
PROVENIENS: gåva till Hedvig Leijonhufvud, född af Burén (1871-1966) gift med Gustaf Leijonhufvud.

lagningar, omförgyllt

Guld/Smycken

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (8 bud)
1987191
11 500
1985982
8 000
1980901
7 400
1980900
7 200
1980104
7 000

Slutpris SEK:
11 500
1 158 EUR, 1 316 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.