Axel Erdmann oljemålning

324365

AXEL ERDMANN (1873-1954), "Solig vinterdag i Järvsö", signerad Ax. Erdmann samt daterad 1927-1952, olja på duk, ca 48x80cm

Konst, Äldre måleri

Rum 20

Axel Erdmann oljemålning

Budhistorik (6 bud)
1987514
2 800
1984836
2 600
1979205
2 400
1979159
900
1976393

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.