Kandelaber 1800-tal

324353

KANDELABER, 1800-talets slut, nygustaviansk stil, Polen, nysilver, 5 ljusarmar, i botten stämplad B Henneberg / Warszawa, fot med pålödd oidentifierad vapensköld, höjd ca 55 cm

Försilvring med slitage

Diverse

Rum 7

Kandelaber 1800-tal

Budhistorik (14 bud)
1985503
2 800
1984429
2 600
1984429
2 400
1983198
1978126

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.