Militärfyr typ B

324171

MILITÄRFYR, typ B, svensk, system AGA Dahlén klippaggregat, instruktion samt komplett uppsättning verktyg, kontrollstämplad år 1937, fodral i bemlad metall, bemålad märkning med tre kronor, höjd ca 42, 49x24 cm

Fodral med ytslitage

Ändringar/tillägg
Originalnyckel samt mindre ask med reservdel medföljer(ask med skada/slitage), avhämtas vid Utlämningen

Vapen/Medaljer, Nautica/Technica, Diverse

Rum 8

Militärfyr typ B

Budhistorik (10 bud)
1985748
1983012
2 800
1983012
2 400
1977094
1976097
700

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.