Jultallrikar Rörstrand 1900-tal

324125

JULTALLRIKAR, 5 st., Rörstrand, 1915, 1917, 1919, 1921, 1923 samt 38 st. 1970-90-tal, medföljer 4 st., jubileumstallrikar "1700-talet" från 1976 samt julmugg och julpingla från 1982

Jultallrik 1923 med nagg

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik

Monter 23

Budhistorik (5 bud)
1984819
550
1984700
500
1976417
450
1976417
1974235

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.