Georges Braque

324124

GEORGES BRAQUE (1882-1963): Vase de Fleurs, signerad med initialer i trycket samt bär signatur G. Braque samt påskrift H/C i blyerts, färglitografi, bildyta 33x28 cm
Proveniens: Edition Combat de la Paix, Paris, enligt medföljande intyg utfärdat i Milano 1966

Gulnad, färgerna blekta

Fack 22

Georges Braque

Budhistorik (14 bud)
1984844
4 400
1984771
4 200
1984771
1984748
3 800
1984748
3 200

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.