Oidentifierad konstnär Den heliga familjen

324080

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (16/1700-tal): Den heliga familjen, olja på duk, 79x69 cm
Proveniens: Bokenäs Klockarebostad, Bohuslän

Duken hårt sliten, färgbortfall, krackeleringar, hål

Konst, Äldre måleri

Rum 8

Budhistorik (15 bud)
1985401
4 600
1985400
4 400
1984831
4 200
1985399
4 200
1984831

Slutpris SEK:
4 600
439 EUR, 494 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.