Ion Dimitriu-Barlad brons

324021

ION DIMITRIU-BARLAD (Rumänien 1890-1964): The last grenade of caporal Musat, signerad och daterad Dimitriu-Barlad 1919, mörkpatinerad brons, höjd 45 cm

Konst, Skulpturer

Rum 7

Ion Dimitriu-Barlad brons

Budhistorik (12 bud)
1985474
5 200
1985472
5 000
1985472
4 400
1985464
4 200
1985457

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.