Salongsgrupp Louis XV-stil

324010

SALONGSGRUPP, 9 dlr, Louis XV-stil, omkring 1900, rikt skuren dekor, vitmålade med klädsel i grönt, bestående av: soffa, 2 karmstolar, 1+5 stolar, sitthöjd ca 42-46 cm

Skadade stoppningar, , ommålade, en stol med lagning, slitage

Möbler, Soffgrupper

Rum 11

Salongsgrupp Louis XV-stil

Budhistorik (6 bud)
1985021
750
1981861
700
1981861
450
1985019
1981861

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.