Ljuskrona

324004

LJUSKRONA, 1900-talets mitt, inköpt på Firma Svenskt Tenn, 3 ljuspunkter, bemålad plåt, dekor i form av blommor och löv, totalhöjd ca 90 cm

Slitage, färgbortfall

Belysning, Taklampor

Rum 11

Ljuskrona

Budhistorik (5 bud)
1979393
900
1980307
850
1979393
600
1980306
550
1979393

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.