Helmer Osslund, Modell mot grön bakgrund

323986

HELMER OSSLUND (1866-1938): Modell mot grön bakgrund, signerad Helmer Osslund, olja på smörpapper fäst på duk, 34 x 43 cm. På baksidan utställningsetikett. Proveniens: Bukowski Auktioner, katalog nr 417, Höstauktionen 1981, katalognr 193

Lagning, reva

Rum 5

Budhistorik (15 bud)
1985499
8 000
1985493
7 800
1985492
7 600
1985490
7 400
1985489
7 200

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.