Bricka och serveringsbestick

323862

BRICKOR, 2 st., TEKANNA, SERVERINGSBESTICK, pläter, delvis England, 1800-tal, delvis nyrokoko, gravyr med motiv av rocailler och blommor, tekanna i form av pumpa, etui till serveringsbestick medföljer, brickans längd ca 46 cm, tekannans höjd ca 13, längd 28 cm

Bricka saknar handtag, tekanna med lagningar, gångjärn utan stift, slitage

Diverse

Monter 20

Bricka och serveringsbestick

Budhistorik (3 bud)

1984215
450
1983354
1983354

Slutpris SEK:
450
47 EUR, 59 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.