Väggfält allegori

323840

VÄGGFÄLT, 17/1800-tal, föreställande allegori över målarkonsten, akvarell i grisailleteknik, bladmått ca 77x111 cm
Watercolour on paper in grisaille technique.

Skador, retuscher

Konst, Äldre måleri, Diverse

Rum 20

Väggfält allegori
Budhistorik (17 bud)
1984142
2 400
1984141
1984138
1984137
1 900
1984135
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.