Kaffe- och teservis 4 delar och bricka silver

323730

KAFFE- och TESERVIS, 4 dlr, BRICKA, sterlingsilver, Thailand 1900-talets andra hälft, på livet medalkjonger med orientaliska motiv, lockknoppar i form av elefanter, oval bricka med reliefkant, kaffekannans höjd 22,5, brickans längd 45,5 cm, vikt ca 2380 g

Tekannans fot intryckt på flera ställen - bucklor

Silver

Budhistorik (7 bud)
1988776
7 000
1988375
6 800
1979085
6 600
1988373
6 600
1979085
6 400

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.