Japansk keramik

323719

SKÅLAR 4 st, KOPPAR / MUGGAR 5 st, VASER 2 st, främst Japan, stengods, delvis signerade, vasernas höjd 24 cm
Signerade lådor medföljer, några ej ursprungliga

En liten troligen kinesisk skål med nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 15

Japansk keramik

Budhistorik (13 bud)
1982439
1982625
1982439
1 900
1982478
1 800
1982439
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.