Gustav Rudberg oljemålning

323714

GUSTAV RUDBERG (1915-2001): "Höstkväll Hven", signerad Rudberg, olja på duk, ca 66 x 97 cm
PROVENIENS: Inköpt direkt av konstnären av nuvarande ägare

Ytskador, färgbortfall, retuscheringar

Rum 14

Gustav Rudberg oljemålning

Budhistorik (9 bud)
1982670
3 400
1979312
3 200
1978276
1977630
2 600
1977629
2 400

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.