Kinesiska figuriner

323705

FIGURINER, 3 st, porslin, Kina, 1900-tal, föreställande visa män hållandes ruyistav, persika och scroll, polykromt bemålade samt förgyllda, höjd ca 24-27 cm

En del saknas

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Kinesiska figuriner

Budhistorik (6 bud)
1981424
550
1976003
500
1977459
450
1976003
1973332

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.