Nilsson Axel oljemålning

323684

AXEL NILSSON (1889-1981): "Från Karlbergskanalen", signerad Axel Nilsson, enligt anteckning på spännramen utförd 1933, olja på duk, ca 20 x 24 cm
Proveniens: Beijers Auktioner 910522, Stockholms Auktionsverk, Moderna Kvalitén 041104

Färgbortfall

Nilsson Axel oljemålning

Budhistorik (20 bud)
1982638
7 000
1982640
7 000
1982638
6 800
1982639
6 600
1982638
6 400

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.