Ampel 1800-tal

323681

AMPEL för 8 ljus, empirestil, 1800-tal, dekor av växtornamentik, stagformade kedjor, brons och bronspatinerad plåt, höjd ca 60, diameter 65 cm

Ljuspipor borradr för elektriskt ljus, tidigare elektrifierad, slitage

Belysning, Taklampor

Rum 1

Ampel 1800-tal

Budhistorik (1 bud)

1972472
2015-08-15 05:35:41

2015-08-24 kl 21:42
Slutpris SEK:
382 EUR, 429 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.